Home jovision adapter JVS-DP1202DS CCTV Power Adapter 12V 2A High Quality
Value Top VT-S300 Real 300W Power Supply – Best Casing Value Top Price in BD
Value Top VT-S300 Real 300W Power Supply – Best Casing Value Top Price in BD 4,200.00৳  Original price was: 4,200.00৳ .3,500.00৳ Current price is: 3,500.00৳ .
Back to products
Value-Top VT-S200C Real 200W ATX Power Supply with Flat Cable (Industry Packing)
Value-Top VT-S200C Real 200W ATX Power Supply with Flat Cable (Industry Packing) 1,550.00৳  Original price was: 1,550.00৳ .1,200.00৳ Current price is: 1,200.00৳ .
jovision
JVS-DP1202DS CCTV Power Adapter 12V 2A High Quality
500.00৳  Original price was: 500.00৳ .400.00৳ Current price is: 400.00৳ .
Brand
jovision
Color
Black
Compare
Add to wishlist
Category: jovision adapter
Share:
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
pecification
Basic Information
Power 24W
Others AC Input Voltage: 100 AC – 240 AC ( 50HZ – 60HZ )
Output Voltage (V) / Current (A) :12V 2A
Performance : High Stability and Efficiency, waterproof
Physical Description
Color White
Dimensions 9x5x4cm
Manufacturing Warranty
Warranty No Warranty
12V 2A Box waterproof AC/DC Power Adapter for CCTV Camera
The 12V 2A Box waterproof AC/DC Power Adapter is a convenient plug-in power source for your security cameras! This AC/DC power supply provides 12 volts and 2 amps. The CCTV Camera Adapter is a CCTV power supply with multiple output channels that are commonly used for home and small business camera systems. Use another hand to grab the concealing wire box cover and pull it downward with a specific force, separating the hiding wire box cover from the main section of the power adaptor. Repair the major portion of the wall. Keep in mind that the wiring terminal side is always on the bottom. After wiring, replace the cover over the main portion. It simply plugs into a single 120V-240V AC outlet and supplies regulated 12V AC/DC to four cameras. The adapter output has standard 2.1mm barrel connectors, center positive, and can be hooked into CCTV power and video cables or directly into a CCTV camera’s power harness. This Power Adapter enables the central powering of several cameras while maintaining camera sync and simplifying installation. The 12V 2A Box AC/DC Power Adapter for CCTV Camera has no Warranty.
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “JVS-DP1202DS CCTV Power Adapter 12V 2A High Quality” Cancel reply